• Chillery

Chillery amoniakalne – przemysłowe

Zobacz nasze przemysłowe chillery amoniakalne!

KONTENEROWE CHILLERY AMONIAKALNE – KONTENEROWE MASZYNOWNIE CHŁODNICZE

Oprócz innych usług w zakresie chłodnictwa przemysłowego, również budowy i montaży maszynowni chłodniczych w budynkach proponujemy te w zabudowie kontenerowej.

HORTUS to urządzenia wraz z usługą dostarczane jako kompletne, jakościowe rozwiązanie chłodnicze dla potrzeb Klienta, który nie chce w ciągu kolejnych dziesięciu, piętnastu lat wracać do zagadnienia związanego z chłodzeniem czynnika pośredniego jakim może być glikol, woda, mrówczan potasu. Dla Klienta, który zdecydował się na mniejsze zużycie energii elektrycznej. Również dla Klienta, który nie chce wydawać pieniędzy na budowanie osobnego, dodatkowego budynku maszynowni chłodniczej.

Przeznaczenie chillerów amoniaklnych

Kontenerowe chillery amoniakalne HORTUS są przeznaczone wszędzie tam gdzie w procesie produkcyjnym występuje konieczność chłodzenia, a najlepszym rozwiązaniem to chłodzenie przy użyciu czynnika pośredniego. Takie potrzeby występują między innymi w: Przemyśle Mleczarskim, zakładach przetwórstwa: ryb, mięsa, drobiu, owoców i warzyw, w browarach.

Kontenerowe maszynownie chłodnicze, to standardowe maszynownie chłodnicze, które zostały umieszczone w kontenerze.

Chillery amoniakalne.

Przykład zastosowania Kontenerowego Chillera Amoniakalnego HORTUS

Jeden z wykonanych kilka lat temu Kontenerowych Chillerów Amoniakalnych HORTUS dostarczyliśmy i uruchomiliśmy w Zakładzie Przetwórstwa Rybnego gdzie amoniak poprzez wymiennik ciepła, chłodzi mrówczan potasu. Ten pompami transportowany jest rurociągami do wężownic chłodnic wentylatorowych, które znajdują się w hali produkcyjnej. Tam odbiera ciepło powstałe w procesie technologicznym. Czynnik pośredni, mrówczan potasu po wyjściu z chłodnicy wentylatorowej trafia z powrotem do parownika zasilanego grawitacyjnie amoniakiem z Poziomego Oddzielacza Cieczy gdzie jest chłodzony. Jak wspomniałem wcześniej, transport czynnika odbywa się przy użyciu pomp. Całe sprzęgło hydrauliczne wraz z pompami znalazło się w kontenerze, tak samo jak szafa zasilająco- sterownicza, centralka detekcji amoniaku.

 

Chillery amoniakalne – Budowa, przeznaczenie

  • Kolejny kontenerowy chiller amoniakalny HORTUS chłodzi wodę, która wraca do zbiorników po chłodzeniu autoklaw.
  • Można zastosować również parownik gdzie amoniakiem chłodzimy glikol. Na przykład, już ten schłodzony dostarczany do wężownic tankofermentatorów, zbiorników, w których wytwarza się jeden z najbardziej ulubionych napojów ludzkości: piwo.
  • Kontenerowe chillery amoniakalne HORTUS można z powodzeniem wykorzystywać dla instalacji klimatyzacji.
  • Kontenerowe chillery amoniakalne HORTUS dostępne są w opcjach zarówno z dry coolerem, który chłodzi glikol dla płytowego skraplacza amoniakalnego jak i z powszechnie stosowanym skraplaczem natryskowo-wyparnym.
  • Wszędzie tam gdzie potrzebujemy tego przemysłowego urządzenia czyli w dużych kompleksach: przemysłu hotelarskiego, halach wystawowych, biurowcach. Wszędzie tam gdzie występuje potrzeba z klimatyzowaniem pomieszczeń, budynków w większej skali. Powyżej 500 kW.
  • Kontenerowe chillery amoniakalne HORTUS napełnione są bardzo małą ilością amoniaku.

Chillery amoniakalne chortus.

Chillery amoniakalne są bezpieczne i przyjazne dla natury

Bezpieczne gdyż wykonane zgodnie z procedurami gwarantującymi wysoką jakość wykonania co za tym: bezpieczeństwo. Zastosowanie standardów wytwórczych zgodnych z obowiązującymi Europejskimi Dyrektywami, Normami w tym Dyrektywą Ciśnieniową. Amoniakalne chillery kontenerowe oznaczone są znakiem CE.

Przyjazne dla natury gdyż wyróżnia się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną w stosunku do wydajności chłodniczej.

COP = 4,69

Dla sprężarek:

To = +2C
Tk = +35C
COP = QO/PE = 506 kW / 103,4 kW = 4,89


Jak wspomnieliśmy wcześniej kontenerowe chillery amoniakalne HORTUS wraz z usługą to jakościowe rozwiązanie chłodnicze dla potrzeb Klienta, który nie chce w ciągu kolejnych dziesięciu, piętnastu lat wracać do zagadnienia chłodzenia.

Co można podsumować jednym stwierdzeniem:

RAZ A DOBRZE!

Kompletne, niezawodne, bezpieczne, przyjazne dla środowiska naturalnego: Kontenerowe Chillery Amoniakalne HORTUS.

Wtedy kiedy chcesz więcej.

 

Chillery przemysłowe – agregaty wody lodowej

Pracę agregatu wody lodowej można przedstawić w skrócie. Instalacja składa się m.in. z klimakonwektorów stanowiących wymienniki ciepła typu woda-powietrze. Przepływające przez nie powietrze powoduje wzrost temperatura wody lodowej, z kolei obecna pompa ułatwia transport wody lodowej do odbiornika końcowego. Kluczowym elementem całego schematu jest oczywiście agregat wody lodowej – to dzięki niemu możliwe jest odprowadzenie ciepła z wody. Stworzona w ten sposób woda lodowa zostaje dostarczona do wentylatorowych wymienników ciepła, po czym ulega ogrzaniu i powraca do agregatu. Wodę lodową uznaje się za czynnik chłodniczy.

Szerokie zastosowanie agregatów wody lodowej sprawia, że są to jedne z najczęściej wybieranych przemysłowych urządzeń chłodzących w ostatnim czasie. Zimna woda jest nie tylko bezpieczna dla użytkowników, ale i przyjazna środowisku. Oferujemy chillery najwyższej jakości, spełniające potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Opieka naszego serwisu
jest kompleksowa